Logo BIOPTRON

Čo je to terapia svetlom BIOPTRON?

Svetlo predstavuje formu energie a má vlastnosti "podobné vlnám". Rozdiel medzi rôznymi farbami svetla je určovaný ich vlnovou dĺžkou. Svetlo sa ako liečebný prostriedok používa už od staroveku. V súčasnej dobe majú vedci rozsiahlejšie poznatky o tom, ktoré zložky prirodzeného svetla pomáhajú stimulovať hojenie. Tieto znalosti viedli k vývoju optických prístrojov produkujúcich rôzne typy "zdravotne prospešného" svetla - napríklad systému terapie svetlom BIOPTRON (BLT).

Ako pôsobí terapia svetlom BIOPTRON na ľudské telo?

BIOPTRON vydáva svetlo rôznych vlnových dĺžok, ktoré zodpovedajú viditeľnému svetlu a infračervenému žiareniu, pričom u oboch týchto zložiek boli zaznamenané vlastnosti stimulujúce biologické reakcie. Veľmi dôležité je, že BLT neobsahuje škodlivé ultrafialové (UV) žiarenie.

Vlnová dĺžka

Pri umiestnení prístroja BIOPTRON nad plochu kože preniká energia, ktorú svetlo vydáva, do spodných tkanív.

Tento proces vyvoláva biologickú reakciu zvanú fotobiostimulácia, ktorá vo vnútri týchto tkanív spôsobuje rôzne reakcie, ktoré môžu zmierniť bolesť a podporiť hojenie.

Ako pôsobí terapia svetlom BIOPTRON na ľudské telo?

Prístroje terapie svetlom BIOPTRON vydávajú svetlo rôznych vlnových dĺžok, ktoré zodpovedajú viditeľnému svetlu a infračervenému žiareniu, pričom u oboch týchto zložiek boli zaznamenané vlastnosti stimulujúce biologické reakcie. Veľmi dôležité je, že BIOPTRON neobsahuje škodlivé ultrafialové (UV) žiarenie.

Pri umiestnení prístroja BIOPTRON nad plochu kože preniká energia, ktorú svetlo vydáva, do spodných tkanív. Tento proces vyvoláva biologickú reakciu zvanú fotobiostimulácia, ktorá vo vnútri týchto tkanív spôsobuje rôzne reakcie, ktoré môžu zmierniť bolesť a podporiť hojenie.

Ako pôsobí terapia svetlom BIOPTRON na ľudské telo? Ako pôsobí terapia svetlom BIOPTRON na ľudské telo?

Ako pomáha terapia svetlom BIOPTRON odstraňovať bolesť?

O svetelnej terapii sa predpokladá, že znižuje vnímanie bolesti niekoľkými spôsobmi:

Umiestnenie prístroja BIOPTRON nad postihnutú oblasť (napr. lakeť) teda umožní aplikáciu terapie svetlom, ktorá pomáha zmierňovať bolesť a ťažkosti.

BIOPTRON Pro 1

BIOPTRON Pro 1


Prístroj na terapiu svetlom BIOPTRON Pro 1 je určený pre použitie doma, v nemocniciach a terapeutických centrách. Prístroj je dodávaný s funkčným podlahovým stojanom a / alebo ergonomickým stolným stojanom, čo umožňuje flexibilné použitie v domácom i profesionálnom prostredí. Ľahko nastaviteľná výška a polohovanie hlavice a možnosť otočenia hlavice prístroja smerom nahor o 360 ° umožňujú pohodlné použitie v takmer každej pozícii.
BIOPTRON 2

BIOPTRON 2


Zdravotnícky prístroj BIOPTRON 2 je určený pre odborné použitie zdravotníkmi. Dobu každého terapeutického sedenia je možné nastaviť vopred až na 95 minút, rozdelených do minútových krokov a ovládaných zabudovaným spínačom s mäkkým zapnutím a vypnutím. Tvar prístroja umožní nastavenie do akejkoľvek polohy, takže je možné liečiť ktorúkoľvek časť pacientovho tela. Priemer filtra prístroja BIOPTRON 2 je približne 15 cm.
BIOPTRON Compact 3

BIOPTRON MedAll


Jednoducho sa používa, je absolútne bezpečný, účinný a zároveň šetrný, má štýlový dizajn, určený na použitie doma, v nemocniciach, wellness a športových centrách. Vďaka jeho ergonomickému tvaru a prenosnej veľkosti ho môžete vziať kamkoľvek a naprogramovať ho podľa vlastnej potreby, vďaka zabudovanému displeju. Filter s priemerom 5 cm umožňuje pohodlnú aplikáciu na všetky časti tela, na malé aj veľké plochy. Jeho používaním šetríte energiu, čas i peniaze, a to vďaka inovatívnemu spánkovému režimu, počas ktorého prístroj spotrebuje iba 0,5 W, pričom je neustále pripravený na použitie. Prístroj je k dispozícii aj s podlahovým stojanom a praktickým cestovným puzdrom na bezpečné uskladnenia a prepravu.